مشاوره شغلى و كاريابى

مهاجرت کاری،یافتن شغل و کاریابی در اسپانیا

یکی از روش های مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق کار می باشد،که بعد از اخذ اقامت از طریق کاریابی می توان نسبت به اخذ تابعیت و همچنین شهروندی اقدام کرد.

همچنین قابل ذکر است که کاریابی در اسپانیا یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد و روش های دیگر از جمله ویزا،تحصیلی سرمایه گذاری،تمکن مالی و… نیز وجود دارد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که از طریق تولد فرزند تابعیت اعطا نمیشود.

اگر شما شخصی مهاجر به کشور اسپانیا هستید و به دنبال یافتن شغل می باشید باید بدانید که افراد متخصص و با مهارت توانایی یافتن شغل های مهم را خواهند داشت.

در اسپانیا افراد عمدتا از طریق غیر مستقیم برای کاریابی استفاده می شود،مانند استفاده از سایت ها و یا شبکه های اجتماعی پس باید بدانید جست و جو کار در شبکه ها و سازمان ها به معنای اخذ فرصت شغلی است.

پیدا کردن مشاغل حقوقی در کشورهای اروپایی و آمریکا تا حدودی مشکل است اما مشاغلی مانند حسابداری،کار در رشته it از جمله مشاغلی است که فراوانی زیادی دارد. همچنین کاریابی در اسپانیا در مشاغل مهندسی و فنی نسبت به سایر رشته ها مناسب تر و راحت تر است.

بازار کار اسپانیا

قانون کار اسپانیا مخصوص این کشور است و قبل از شروع به کار باید راجع به آن و همین طور شرایط کاری در اسپانیا تحقیق شود.

کار دانشجویی در کشور اسپانیا خیلی راحت و امکانپذیراست اما باید اجازه کار دریافت شود.با توجه به مقطع تحصیلی به فرد اجازه کار تمام وقت یا نیمه وقت داده می شود.

کشور اسپانیا یکی از بالاترین درصدهای رشد در کشورهای اتحادیه اروپا را دارد. به همین دلیل که رکود اقتصادی در اسپانیا افزایش یافته،نرخ بیکاری در حال کاهش یافتن است.

اگر فرد به دنبال مشاغل دانشجویی در اسپانیا هست،باید به این نکته توجه کند که رقابت زیادی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی برای کاریابی در اسپانیا وجود دارد.باید بدانید که شرکت ها در اسپانیا تمایل بسیار زیادی به استخدام نیروهای جوان و یا جدید دارند.

مشاغل موجود و کاریابی در اسپانیا

قسمت های خاصی در اسپانیا وجود دارد که وارد شدن به آن جایگاه ها دشوار است. چون بعضی از این قسمت ها نیازمند مهارت های خاص و ویژه ای هستند.

دولت اسپانیا مشاغل نادر و کمیاب را فهرست کرده است و دامنه ای از محدودیت ها را برای اشخاص در نظر گرفته است.

همچنین قابل ذکر است که کمبود شغل در بخش های آموزش و پرورش (کمبود استاددر دانشگاه هاو کمبود مربیان زبان)متخصص در رشته مکانیک ،مهندس صنعت و تولید،روابط تجاری و بازرگانی ،پزشکی ،گردشگری مشاهده می شود.

عنوان کار فصلی در اسپانیا به تجارت در قسمت توریست و آموزش زبان انگلیسی به اشخاص خارجی است.

به افراد جویای کاریابی در اسپانیا پیشنهاد می شود در مرحله اول ،مشاغل پاره وقت و با حقوق پایین را اخذ نکنن و در مرحله نخست به دنبال مشاغلی دائمی باشند.

ایجاد کسب و کار و خود اشتغالی گزینه انتخابی بسیار مناسبی می تواند باشد.

محیط کار در اسپانیا و قانون کار

متوسط ساعات کاری در اسپانیا تمام وقت 40 ساعت است و ساعت کاری در روز از 9 صبح تا 8 بعد از ظهر می باشد.