قوانین مالیاتی اسپانیا

مالیات در اسپانیا
مطابق قانون اسپانیا فرد بنا به نوع اقامت خود باید انواع مختلفی مالیات بر حسب درآمد و سرمایه خود پرداخت کند. این درآمد میتواند حاصل کسب و کار فرد در خود اسپانیا و یا کسب و کار فرد هر جای جهان باشد. سه کد اقتصادی متفاوت در اسپانیا وجود دارد که هر کدام کارایی و ویژگی های خاصی دارند:

NIF NIFبرای شهروندان اسپانیایی NIE NIE برای افراد مقیم و غیرشهروند دارای ملک در اسپانیا NIF NIF برای شهروندان اسپانیایی NIE برای افراد مقیم و غیرشهروند دارای ملک در اسپانیا

مام افرادی که فعالیت اقتصادی و یا حقوقی در اسپانیا انجام میدهند باید دارای کد اقتصادی باشند. این رنج شامل افراد خود اشتغال، کارمندان و کارگران و محققین، و افرادی که ملک خریداری میکنند می شود. کد اقتصادی برای برخی امور مانند بازکردن حساب و یا اخذ گواهینامه رانندگی نیز استفاده می شود. کد اقتصادی را وزارت کشور اسپانیا صادر میکند. کد اقتصادی در اسپانیا برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:
پرداخت مالیات
معاملات ملک
بازکردن حساب بانکی
ثبت شرکت در اسپانیا
تحصیل در اسپانیا
کار در اسپانیا
مسائل مربوط به تقسیم ماترک و انحصار وراثت
مواردی که فرد باید برای آنها مالیت پرداخت کند شامل موارد زیر است:
مالیات درآمد از کسب و کار در اسپانیا
مالیات ملک در اسپانیا
مالیات درآمد از سرمایه در اسپانیا
مالیات ثروت در اسپانیا
مالیات ارث و هبه در اسپانیا
مالیات ارزش افزوده در اسپانیا
مالیات انجمن ها در اسپانیا
مالیات ارسال درخواست به مقامات اسپانیایی
برای هرگونه سوال در زمینه مالیات در اسپانیا با مشاورین

مجموعه بین المللی آفتاب اسپانیا مجموعه بین المللی آفتاب اسپانیاگروه آفتاب نماينده شركت املاك و مهاجرت معتبر اسپانيايى (BM)اسپانيا به عنوان يكى از بزرگترين شركت ها در اروپا كشور اسپانيا ميباشد كه تمامى اقامت هاى اخذ شده كشور اسپانيا را براى مشتريان به صورت قرارداد بين المللى و صد در صد تضمينى انجام ميدهد،و مشتريان را تا مدت زمان گرفتن پاسپورت ، نشناليتى همراهى ميكند.

تماس بگیرید