شرايط ومراحل اخذاقامت اسپانيا

اسپانیا یکی از غربی ترین کشورهای اروپاست که به دلیل شرایط خوب آب و هوایی، اقتصادی، رفاهی و… افراد زیادی تمایل دارند به آن سفر کرده و یا در آن زندگی کنند. این کشور جزو اتحادیه ی اروپاست و مسافران برای ورود به آن نیاز به ویزای شینگن دارند به همین خاطر مهاجرت و سفر به آن همیشه با دشواری هایی همراه بوده است.

هم اکنون ایرانیان زیادی علاقمند هستند برای کار و تحصیل و یا سرمایه گذاری رهسپار اسپانیا شده و به آن مهاجرت نمایند؛ به همین خاطر امروز با هم با مهاجرت به اسپانیا و روش های آن بیشتر آشنا می شویم.

اقامت با ازدواج

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت دائم این کشور ازدواج است. برای این که فرد مهاجر بتواند اقامت اسپانیا را به دست آورد باید نامزد او از سفارت اسپانیا تقاضای خود را اعلام نماید و با مدارکی که از وی طلب می شود ثابت کند که قصد او به راستی ازدواج و زندگی با تبعه ی خارجی است و هیچ دروغی در کار نیست. ادامه مطلب

مهاجرت کاری به اسپانیا

یکی دیگر از روش های مهاجرتی به اسپانیا و کسب اقامت این کشور مهاجرت کاری است. این نوع مهاجرت کاغذبازی و مراحل زیادی دارد به همین خاطر اغلب توسط وکیلان مهاجرتی انجام می شود اما مراجعه به وکیلان الزامی نیست.مهاجرت کاری به این معناست که کارفرمایی ساکن در اسپانیا اعلام می کند که به نیروی کاریِ فرد مهاجر نیاز دارد و می تواند در شرکت یا محل کارش او را استخدام کند. در این صورت فرد می تواند به کشور مورد نظر مهاجرت نماید.
ادامه مطلب

مهاجرت تحصیلی اسپانیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور مقصد را دارند، می توانند از طریق تحصیلی اقدام به مهاجرت نمایند، ایرانیان زیادی از طریق تحصیلی اقدام به مهاجرت به اسپانیا می کنند زیرا این کشور شرایط تحصیلی خوبی در همه ی مقاطع دارد. زبان برخی دانشگاه های این کشور انگلیسی و برخی دیگر اسپانیایی هستند و همین موضوع باعث می شود که ایرانیان بتوانند با دانستن زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.
ادامه مطلب

مهاجرت پناهندگی به اسپانیا

به دلیل این که سوالات زیادی درباره ی مهاجرت به روش پناهندگی به ما ارسال شده است این مورد را نیز بازگو می کنیم اما در همین ابتدای کلام باید بگوییم که این مورد به ندرت شامل ایرانیان می شود.از طریق پناهندگی نیز می توان به اسپانیا مهاجرت نمود. این نوع مهاجرت مخصوص افرادی است که در کشورشان امنیت جانی ندارند برای مثال کشورشان درگیر جنگ است یا به دلایل قومی، مذهبی یا سیاسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. فردی که درخواست مهاجرت پناهندگی می کند باید اثبات کند که واقعا در کشورش از نظر امنیتی دچار مشکل است. ادامه مطلب

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

این نوع مهاجرت مخصوص افرادی است که در کشور خود مبلغی پول به دست آورده اند و علاقمند هستند پول خود را در اسپانیا سرمایه گذاری کنند، کشور اسپانیا برای این افراد شرایطی را قائل می شود که اگر آن ها را بپذیرند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ورود پولشان به اسپانیا مهاجرت کرده و مقیم شوند.
خرید ملک در اسپانیا
سرمایه گذاری در کار
ادامه مطلب

مهاجرت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

اگر فرد مهاجر بتواند به دولت اسپانیا ثابت کند که می تواند از نظر مالی هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده اش را پرداخت کند می تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کرده و نهایتا مقیم این سرزمین گردد. البته باید کاملا مشخص باشد که مهاجر هزینه هایش را از چه جایی به دست آورده است.

این نوع مهاجرت مزایای زیادی دارد از قبیل: -سهولت در مراحل تمدید اقامت -عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی-سریع بودن روند مهاجرت -بهره مندی از امکانات شهروندی اروپا-امکان استفاده از بیمه های مختلف اسپانیا
ادامه مطلب