پالماس ( Las palmas)

لاسپالماس (Las Palmas) استانی در اسپانیا است که از قسمتهای شرقی بخش خودمختار جزایر قناری تشکیل شده است.

مرکز استان شهر لاسپالماس است.

جمعیت و مساحت

۱٬۰۱۱٬۹۲۸ نفر (۲۰۰۵) در لاسپالماس زندگی می‌کنند که از این میان ۳۹٪ در شهر لاسپالماس ساکن هستند.

مساحت استان ۴٬۰۶۶ کیلومتر مربع است و ۳۴ دهستان دارد که از این میان بیش از نیمی دهکده‌های با کمتر از ۲۰۰ نفر جمعیت هستند.

 

لاس پالماس جزایر قناری کجاست؟ در حدود 90 مایلی ساحل آفریقا، در جزیره گران کاناریا، مکانیست که دارای چشم اندازهای طبیعی بی نظیر است و بیش از نیمی از آن تحت حفاظت زیست کره یونسکو قرار دارد. شمال جزیره، تصویری از صخره هایی باورنکردنی و دراماتیک عرضه می کند و جنوب آن با سواحل زیبا پر شده است. لاس پالماس د گران کاناریا، شهر ساحلی غرق در نور خورشید با افسانه تاریخی جالبی است. شهر همانقدر تحت تاثیر گذشته استعماری اسپانیایی خود از قرن پانزدهم است که تحت تاثیر فرهنگ مردم گوانش، بومیان اصلی این سرزمین است.

 

موزه های لاس پالماس جزایر قناری

کلیسای اصلی شهر، نمونه جالبی از معماری لاس پالماس جزایر قناری است. این پرستشگاه قرن شانزدهمی ویژگی های نئوکلاسیک را نشان می دهد اما فضای داخلی آن به سبک گوتیک کار شده است و ستون های عجیبی به شکل نخل دارد. در بال جنوبی کلیسا موزه اسقفی قرار گرفته است که مجموعه ای از هنر مذهبی و اشیا مربوط به جشن را به نمایش می گذارد. موزه جالب دیگر این شهر، موزه جزایر قناریست که مجموعه ی قابل توجه باستان شناسی و قوم شناسی را به بازدیدکنندگانش نشان می دهد. این موزه فرهنگ شهر را پیش از ورود اسپانیایی ها مطالعه می کند. دوستداران هنر نباید دیدن موزه نستور را از دست بدهند که آثار نستور مارتین – فرناندز دلاتوره را به نمایش می گذارد که یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین نقاشان نمادگرای اسپانیا بوده است. این موزه نقاشی های او را شامل پرتره ها، چشم اندازها، طراحی ها، اسکیس ها و صنایع دستی ساخته اش نمایش می دهد.

 

طبیعت لاس پالماس جزایر قناری

لاس پالماس جزایر قناری سواحل و محیط طبیعی بینظیری نیز دارد. ساحل لاس کانتراس، کرانه ای عریض و آب آرامی دارد که مدیون موج شکن طبیعی است که توسط صخره ای آتش فشانی ساخته شده است. این ساحل هر آنچه که یک توریست نیاز دارد، در خود جای داده است: توالت های عمومی، چتر و تخت های آفتابگیر، اجاره وسایل ورزش های آبی و محوطه بازی کودکان. بخشی از این ساحل جایگاه غواصی است. ساحل دیگری به نام لا پلایا جینامار هم در این شهر موجود است که کوچکتر است و دارای خط ساحلی با ماسه های تیره و موج هایی معتدل است. از دیدنی هایی این شهر که حتما باید سری به آن زد، باغ های طبیعی آن است که هفت کیلومتر از لاس پالماس فاصله دارند. این باغ های گیاه شناسی شگفت انگیز، در دره ای زیبا واقع شده اند. با پیاده روی در سراشیبی جاده سنگی، چشم اندازهای زیبایی را شاهد خواهید بود که با گونه های گیاهی مختص جزایر قناری پر شده اند.