سويا( Seville)

سویا مرکز منطقه‌ی خودمختار اندلس و استان سبیا است. این شهر را می‌توان پایتخت هنری، فرهنگی و مالی جنوب اسپانیا نامید. شهری مملو از معماری، تاریخ و زندگی پر جنب و جوش که تعدادی از مشهورترین کلیساهای جهان، خیابان‌های پیچ در پیچ و هنرمندان سبک موسیقی فلامنکو را درون خود جای داده است. اگر دنبال مراکز فرهنگی و تاریخی هستید، نباید فرصت بازدید از این شهر زیبا را از دست بدهید

هنگامی که به سویا قدم می‌گذارید، احساسی متفاوت نسبت به مادرید و بارسلونا خواهید داشت. پارادوکس‌های بی‌نظیر، قیمت‌های ارزان‌تر و حال و هوایی نسبتا متفاوت از این شهر مقصدی جذاب برای توریست‌ها ساخته است. سویا شهری است که می‌توان به راحتی در خیابان‌ها و محله‌هایش سرگردان شد و ساعت‌ها و حتی روزها از این کار لذت برد؛ به خصوص اگر به فرهنگ اصیل اسپانیایی علاقه‌مند باشید. این مطلب برای سفری ۳ تا ۵ روزه به این شهر تهیه و تنظیم شده است.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰+

زبان رسمی: اسپانیایی

واحد پول: یورو

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت / ۵۰ هرتز از نوع دوشاخه C و F

 

وضعیت آب و هوایی

سویا به داشتن هوایی آفتابی در تمام طول سال مشهور است. این شهر در همه‌ی ماه‌های سال مقصدی عالی است. تابستان‌ها طبق انتظار گرم‌تر است و دمای هوا تا حدود ۳۲ درجه سانتی‌گراد (۹۰ درجه فارنهایت) بالا می‌رود. زمستان‌ها نیز درجه حرارت هوا به زیر نقطه‌ی انجماد می‌رسد. فصل‌های بارانی به طور معمول از ماه اکتبر شروع می‌شود و تا دسامبر ادامه می‌یابد. بهار و پاییز می‌توان دمایی مطلوب و روزهای لذت‌بخشی را تجربه کرد. اگر تابستان به این شهر سفر کردید، به یاد داشته باشید که فروشگاه‌ها در طول بعد از ظهر، زمانی که دما افزایش می‌یابد، برای چند ساعت بسته است.